sobota, 2 czerwca 2018

Richard Evans - Sprzedawca marzeń

Czy ktoś, kto sprzedawał marzenia innym, będzie umiał odkupić własne?
Z dzieciństwa Charles James pamiętał tylko agresję ojca, łzy matki i szukanie obiadu w śmietnikach.
Jak każdy, kto jako dziecko dostał zbyt mało miłości, Charles pragnął, aby pokochał go cały świat.
Gdy opuścił dom i zatrudnił się jako asystent znanego mistrza sprzedaży, chciał tylko pieniędzy, sławy i podziwu. Zdeterminowany, szybko piął się po szczeblach kariery, by wkrótce pokonać swojego mistrza i stanąć na szczycie. Wreszcie był szczęśliwy. Jednak czasem to, co bierzemy za szczęście, jest tyko jego iluzją. Nagle słynny sprzedawca marzeń zaczął doświadczać rzeczy, które zachwiały jego idealnym życiem. Najpierw pojawił się zły sen. Później ktoś przypomniał mu o krzywdach wyrządzonych innym.
A później zdarzyło się jeszcze coś i Charles w jeden dzień stracił wszystko. Lecz tym razem los był dla niego mniej bezwzględny, niż on sam był dla innych.
Dał mu drugą szansę.


Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest mieć wszystko? Charles James miał wszystko, jednocześnie tracąc wszystko to, co było mu bliskie zatracając się w życiu, w którym pieniądze otwierają wszystkie drzwi...

Trudne dzieciństwo zmotywowało go do sięgnięcia po marzenia. Początkowo, krótko po ucieczce z domu, w którym nie było miłości, ciężko pracował fizycznie odkładając pieniądze na przyszłość. Pewnego wieczoru trafił na występ, czy raczej należałoby powiedzieć show mężczyzny, który obiecywał ludziom lesze życie i sukces w każdej dziedzinie. Oczarowany Charles postanowił za wszelką ceną dołączyć do świty wizjonera. Z biegiem czasu uczeń przerósł mistrza i nasz bohater sam zaczął sprzedawać ludziom wizję szczęśliwego życia. Niestety nie wszystkim, mimo wskazówek Charlesa udawało się tą wizję zrealizować. 
Wraz z sukcesem zawodowym życie osobiste naszego bohatera zaczęło się rozpadać, żona wraz z dzieckiem go opuściła, nie potrafiąc żyć samej. Nawet to nie spowodowało, ze Charles wizjoner - kolekcjoner pieniędzy naiwnych klientów nie zaczął się zastanawiać, weryfikować swojego życia  i podjętych decyzji. 

Tymczasem los spłatał mu przewrotną niespodziankę, stawiając na drodze dwie osoby, które skłoniły go przemyślenia tego, co robi. Do tego dostał najlepszy los w swoim życiu - drugą szansę, niejako ponowne narodziny... Czy ją wykorzysta, czy wróci do tego, co było? Czy w końcu zawalczy o prawdziwe szczęście?

O tym musicie przekonać się sami, czytając historię może ciut banalna w założeniu, za to całkiem interesującą w finale, który obiecuje wiele zapowiadając frapującą trylogię. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz