niedziela, 3 czerwca 2018

Kelsey Oseid - Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie


Ciepłe wieczory sprzyjają spoglądaniu w niebo i szukaniu gwiazd. Prawda jest taka, że niestety większość z nas (rodziców) zna tylko podstawy dotyczące rodzajów gwiazd, kilka gwiazdozbiorów no i nazwy planet. Niestety to nie zawsze wystarcza rezolutnym przedszkolakom i starszakom, które zadają miliony pytań. Naszemu na pewno nie.

I tutaj na ratunek przychodzi propozycja wydawnictwa Nasza Księgarnia z pięknymi ilustracjami samej autorki.

Książka podzielona jest na następujące rozdziały:

Gwiazdozbiory
Droga mleczna
Księżyc
Słońce
Planety
Planetoidy, komety i meteory
Przestrzeń kosmiczna

Muszę przyznać, że wiele faktów przedstawionych przez autorkę zaciekawiło nawet mnie :)
Autorka zadała sobie bowiem wiele trudu, żeby przestawić informacje w sposób przystępny dla młodego czytelnika. Oprócz podstawowych faktów i ilustracji danych konstelacji itp. mamy tu całe mnóstwo ciekawostek, mitów i wierzeń, które odwołują się do przedstawianego niebiańskiego bohatera. Wykonanie, pomysł i ciekawe informacje wszystko to znajdziecie w tej propozycji. Polecamy nie tylko fanom gwiazd :)Co widzimy w gwiazdach” to fascynujący, bogato ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Czytelnik znajdzie tu nie tylko zbiór podstawowych faktów z dziedziny astronomii, lecz także  

wyruszy wraz z autorką w niezwykłą podróż przez mity, legendy, wyobrażenia ludzkości na temat budowy wszechświata czy pochodzenia gwiazdozbiorów. Ta książka – dzięki swojej artystycznej formie – jest jednocześnie zachwycającym dziełem sztuki i najlepszym wprowadzeniem w tajemnice kosmosu dla starszych dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz