wtorek, 5 czerwca 2018

Nowe propozycje dla najmłodszych


Nie bój się i pocałuj mnie!
Autor: Nastja Holtfreter
Ilustrator: Nastja Holtfreter

Z czarownicą nie ma żartów. Właśnie zamieniła księcia w żabę! I co teraz? Książę jest mały, zielony i musi żywić się muchami. O, nie! Podobno zły czar zdejmuje tylko pocałunek. Pomożecie księciu? Zaskakująca książeczka interaktywna, która rozbawi małych i dużych czytelników!


Jeżeli wasze dzieci uwielbiają książki aktywizujące do wykorzystania książki w sposób alternatywny to propozycja z pewnością dla nich!

Ta mała książeczka zawiera historię księcia, na którego wiedźma z kwaśna miną rzuciła czar, zmieniając księcia w żabę. Odczarować go może pocałunek, jednak hmm jeden nie wystarczy, a czynność tą jakże miłą trzeba powtarzać do skutku, mając nadzieję, że nasz bohater wróci w końcu do swojej wyjściowej postaci.
Kolorowe ilustracje, śmieszny pomysł, ciekawe i poznawcze opisy kolejnych zwierzaków - wszystko to sprawia, ze książka z pewnością stanie się ta ulubioną dla wielu dzieciaków.
Co oni robią?
Autor: Artur Gulewicz
Ilustrator: Artur Gulewicz

Kilka postaci postanowiło porzucić swoje zajęcie i chociaż na chwilę stać się kimś innym. Listonosz, ogrodniczka, budowniczy, muzyk, naukowiec, dziennikarka, baletnica, kelner i podróżniczka – ubrani w charakterystyczny strój i otoczeni przedmiotami kojarzącymi się z ich zawodem – na kartach tej książki mogą zmienić swoje przyzwyczajenia. Co się stanie, jeśli listonosz chwyci w ręce gitarę i jednocześnie będzie żonglował ananasem? Albo kiedy podróżniczka zacznie kręcić piruety? Wszystko jest możliwe dzięki ilustracjom  podzielonym na trzy części, które gwarantują świetną zabawę! Na pewno nie będziecie się nudzić!
To jedna z ciekawszych propozycji dla najmłodszych czytelników, w formie, którą już znamy i lubimy. Tym razem autor na trzy części podzielił ludzi wykonujących różnorakie zawody. Podobnie jak poprzednio na jednej ze stron mamy obrazek - podzielony na głowę tułów i nogi, a po drugiej opis tego, czym dana osoba się zajmuje i gdzie. Tak samo, jak i poprzednio różne warianty - nawet te najbardziej nieprawdopodobne czy śmieszne są możliwe. Tutaj wyszukanie trzech pasujących elementów jest trochę trudniejsze niż w poprzedniej książce dotyczącej pojazdów, albowiem tło obrazków jest takie samo dla wszystkich zawodów i nie jest ono już podpowiedzią ;) Tym niemniej propozycja jest wyjątkowo udana i szybko z pewnością znajdzie swoich fanów. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz