sobota, 3 lutego 2018

A.J. Finn - Kobieta w oknie

Wydaje się, że każdy z nas kiedyś miał taką sąsiadkę, taką, która wszystko wie, obserwuje i poznaje sąsiadów poprzez pryzmat firanki w oknie czy wizjera w drzwiach.... 
Tutaj bohaterka jest niemal uwięziona w swoim domu, zmuszona do obserwowania sąsiadów z drugiej strony. Poznaje ich osobiście tylko wtedy, kiedy ją odwiedzą. Fobia, uraz po traumatycznych przeżyciach związanych z utrata bliskich, nie pozwalają jej wyjść po rzeczy pozostawione przez kuriera na schodach. Tym samym ma dużo czasu na obserwacje tego, co dzieje się w okolicy. Ciekawe obserwacje, szczegóły detale, dywagacje na temat życia innych ludzi oraz morderstwa... Oto bowiem pewnego dnia Anna widzi, jak jej sąsiadka zostaje zamordowana. Czy jednak Annie ktoś uwierzy? Jej sytuacja, fobie raczej budzą w policji sceptycyzm, a tajemnicze morderstwo wydaje się być tworem jej wyobraźni. Czy na pewno?
Ciekawa fabuła, intrygująca tajemnica i akcja wciągająca może nie od pierwszej strony, ale jednak... 

Promocji książki towarzyszy ciekawa akcja promocyjna, o której przeczytacie poniżej, zachęcam do lektury i poszukiwań!Wciągający thriller, kilkaset książek ukrytych w całej Warszawie i Borys Szyc w roli tajemniczego kuriera. Właśnie rozpoczęła się nietypowa akcja promująca czytelnictwo, połączona z premierą bestsellerowej Kobiety w oknie A.J. Finna.
Amerykańska premiera miała miejsce 2 stycznia. Prawa do tłumaczeń sprzedano do ponad 40 krajów. Cała reszta świata czeka na premierę, a w Polsce książka amerykańskiego autora jest już na wyciągnięcie ręki. I to dosłownie, bo w Warszawie ukryto pięćset egzemplarzy powieści – na Kobietę w oknie można trafić w kawiarniach, barach, centrach handlowych, komunikacji miejskiej i innych, zaskakujących lokalizacjach. Część egzemplarzy ukrył biorący udział w akcji aktor Borys Szyc: „Zainspirowała nas Emma Watson, która w ramach promowania czytelnictwa zostawiała książki na ulicach Londynu, Paryża i Nowego Jorku. My roznieśliśmy po całej Warszawie jeden z najbardziej wciągających thrillerów ostatnich lat – licząc, że wpadnie w ręce kogoś, kto na co dzień unika książek. I że taka znaleziona przez przypadek Kobieta w oknie będzie świetną zachętą, żeby zacząć czytać. Ja sam dałem się wciągnąć i nie mogę się doczekać, aż ktoś przypadkiem na nią natrafi i zabierze do domu”.

Wybór książki nie jest przypadkowy – sam Stephen King nazwał Kobietę w oknie A.J. Finna „nieodkładalną”. Bardzo szybko zyskała miano thrillera, na który czeka cały świat – prawa do wydania tytułu kupiono w ponad 40 krajach, a za możliwość ekranizacji zapłaciło słynne studio Fox 2000. To inteligentna, wyrafinowana powieść psychologiczna, która przypomina najlepsze z dzieł Hitchcocka. Jej bohaterka, Anna Fox, spędza dni, pijąc za dużo wina, oglądając stare filmy, wspominając szczęśliwsze czasy… i szpiegując sąsiadów. Pewnego wieczoru widzi coś, czego nie powinna. Wie, co widziała? A może to tylko jej wyobraźnia? Kto jest w niebezpieczeństwie? Kto jest niebezpieczny? Książkę, oprócz Stephena Kinga, polecają też takie tuzy thrillerowego świata jak Tess Gerritsen i Gillian Flynn.
Kobiety w oknie można szukać na ulicach Warszawy od 29 stycznia.
Oficjalną premierę książki zaplanowano na 31 stycznia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz