środa, 26 czerwca 2019

Anna Garbal, Anna Rudak - Atlas miast

Zwiedzaj Polskę z tym ilustrowanym atlasem 30 miast z różnych regionów naszego kraju!

Poznaj słynnych ludzi, znane budynki, ośrodki kultury oraz miejsca przyjazne dzieciom dzięki szczegółowemu przewodnikowi, który zapewni wiele godzin dobrej zabawy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Odwiedź z książką wszystkie miasta wojewódzkie, a także wybierz się do innych uroczych miejscowości. Niech ten album stanie się inspiracją do samodzielnego odkrywania pięknych zakątków Polski, również tych, które się w nim nie zmieściły!


To cudowna propozycja dla wszystkich podróżników! Tych małych i tych dużych pokazujących, jak wiele mamy możliwości zwiedzania ciekawych miejsc w naszym kraju. Tym razem, po propozycji zagranicznej autorka zabiera nas w podróż po rodzimych miastach - tych wielkich i tych mniejszych, pokazując ciekawostki dotyczące każdego z nich. Napisałam, że to propozycja dla młodszych - za sprawą przystępności wizualnej i właściwego dla młodego czytelnika przekazu, ale zapewniam, że ci starsi też sięgną po nią z ogromną ciekawością. Przedstawia ona bowiem nie tylko oczywiste fakty i ciekawostki, ale również miejsca rzadziej odwiedzane i takie, o których często się nie mówi, czy nie wie, a szkoda, bo warto. 
Na każdej ze stron poświęconych danemu miastu mamy krótkie  formalne wprowadzenie, herb miasta, podstawowe fakty i liczby oraz całe mnóstwo ciekawostek zarówno dotyczących historii miejsca, jak ciekawych miejsc, czy regionalnych przysmaków. Do tego na czytelników każdorazowo czeka zadanie w postaci wyszukiwania charakterystycznych dla danego miejsca przedmiotów ukrytych na tych dwóch stronach. My już zaplanowaliśmy kilka wakacyjnych weekendów, a wy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz