środa, 11 listopada 2020

Zofia Stanecka - Jeżyk z parku. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka

 


Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o parku…


W parku na świat przychodzą dwa jeżyki – Tycia i Tuptuś. Poza nimi żyje tu tyle zwierząt i ptaków! Niektóre są groźne. Trzeba uważać i szybko zwinąć się w kolczastą kulkę. Tycia musi się wiele nauczyć. Na przykład co to jest zima i jak się do niej przygotować.


„Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka to inne środowisko życia i nowy bohater. Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek.


Z każdej kupionej książki 1 zł przekazujemy na Fundację Primum ratującą jeże.


Tym razem nasz ulubiony duszek Tuli Tuli zabiera nas w podróż po świecie typowo jesiennych zwierzątek - jeży. Tuli Tuli to duszek opiekuńczy, a każde z nim spotkanie uświadamia młodszym czytelnikom jak ważna jest przyroda, dbanie o naturę i naszych przyjaciół. 

Nasi bohaterowie to Tycia i jej brak Tuptuś - żyją w parku, gdzie wraz z mamą uczą się jak żyć i przetrwać, kto jest ich przyjacielem, kto wrogiem. 

Dzięki tej niesamowitej historii maluchy poznają bliżej świat jeży - jak się rozwijają, co jedzą oraz jak się zachowują, kiedy grozi im niebezpieczeństwo. Oprócz historii maluchów autorka wprowadza całe mnóstwo ciekawostek dotyczących nie tylko kolczastych bohaterów, ale równie innych mieszkańców parków i lasów. 

Do tego mali czytelnicy mogą się dowiedzieć mnóstwa informacji dotyczących obywania pożywienia, następstw pór roku oraz zmian zachodzących w przyrodzie. Autorka również obala znany wszystkim mit o jeżach lubiących jabłka, pokazując maluchom, czym tak naprawdę żywią się jeże. 
Na sam koniec historii - co szczególnie cenne - dowiadujemy się o tym, jak możemy pomagać tym malutkim zwierzątkom, sposobom dostępnym nawet tym najmłodszym czytelnikom. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz