niedziela, 9 lutego 2020

Ilona Gołębiewska - Zaczekaj na miłość

Klara Horczyńska ma niespełna trzydzieści lat, jest wziętą modelką, szturmem podbija rynek mody. Nagły wyjazd do Paryża okazuje się pasmem sukcesów. Nowe znajomości, udział w pokazach, sesje fotograficzne dla znanych pism z branży. Dobra passa kończy się nieoczekiwanie osobistym dramatem i rozstaniem z ukochanym.

Poturbowana przez życie i samotna wraca do Polski, marzy tylko o tym, żeby uciec przed światem i zaszyć się w swoim mieszkaniu. Nie radzi sobie jednak ze stratą i emocjami. Prosi o pomoc babcię Anielę, która zabiera ją na Podlasie do dworu na Lipowym Wzgórzu, będącego od pokoleń ostoją rodu Horczyńskich.

Klara zatrudnia się w Akademii Sztuk Anielskich, na nowo odkrywa malarską pasję i myśli o powrocie na studia artystyczne. Niespodziewanie otrzymuje wiadomość o śmierci ojca, który nigdy nie utrzymywał z córką kontaktu i tym samym skazał ją na samotne dzieciństwo. To wydarzenie stawia na jej drodze osoby, z którymi łączą ją więzy krwi, a dzieli krzywdząca przeszłość. Nawiązuje z nimi bliskie relacje i przez to naraża siebie samą na niebezpieczeństwo. Jej nadzieją staje się Jakub – mężczyzna poznany w zaskakujących okolicznościach, mający zagadkową przeszłość. Jakie są jego prawdziwe zamiary? Czy Klara upora się z sekretami rodziny? Czy odnajdzie szczęście?

Utkana z emocji, tajemnicza i piękna opowieść o życiu budowanym na pozorach, potrzebie rozliczenia się z przeszłością i sile rodzinnych więzi. Autorka subtelnie pokazuje, jak drobne decyzje mogą wywołać lawinę niekorzystnych zdarzeń, jak łatwo pogubić się w relacjach z innymi i dlaczego czasami warto zacząć wszystko od nowa.

Ta powieść to kolejna odsłona przygód i rodzinnych perypetii członków rodziny Horoczyńskich. Tym razem w centrum akcji autorka umieszcza Klarę - starszą z wnuczek Anieli. 

Klara to wzięta modelka, której życie wydawałoby się jest spełnieniem marzeń wielu młodych kobiet - wzięta modelka, która mieszka w Paryżu może odcinać kupony od słaby. Rozchwytywana przez realizatorów kolejnych kampanii, ulubienica fotografów. Wydawałoby się, że również spełniona prywatnie, u boku ukochanego cieszy się swoim szczęściem. Okazuje sie jednak, że to szczęście jest dość ulotne - oszukana przez Viktora, po osobistym dramacie ucieka z Paryża, by w Polsce pozbierać elementy swojej życiowej układanki. W zaciszy Lipowego Wzgórza odnajduje równowagę.

Jednak, jak się okaże podczas lektury los będzie miał dla niej przygotowane całe mnóstwo, nie zawsze do końca przyjemnych niespodzianek. 

Dość niespodziewanie dostaje wiadomość o śmierci ojca, który kiedyś boleśnie ja zranił i odrzucił. Nękana wyrzutami sumienia postanawia uczestniczyć w pogrzebie, podczas którego poznaje swoją drugą babcię i przyrodniego brata, o którego istnieniu nie miała pojęcia. A który to jak się okaże przysporzy jej całe mnóstwo trosk... Odpowiedzialna i uparta Klara jak nietrudno się domyśleć postanowi za wszelką cenę pomóc odnalezionemu bratu.

Nasza bohaterka spotka również swoją miłość. Nie będzie to łatwa znajomość, bowiem jej wybranek, podobnie jak ona, nie zamknął wszystkich drzwi do przeszłości. 

Ciepła opowieść, w której niczym ż życiu dzieje się bardzo dużo, los nie oszczędza naszych bohaterów stawiając na ich drodze całe mnóstwo wyzwań. Trochę się obawiałam, jak autorka poradzi sobie w kolejnym tomie, tymczasem okazało się, że ta cześć chyba najbardziej przypadła mi do gustu. Pozytywna bohaterka, ciepła atmosfera i szczęśliwe zakończenie - to dobry pomysł na niedzielne popołudnie. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz