poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Emily Hawkins - Atlas przygód dinozaurów

Wkrocz do prehistorycznej krainy, gdzie czeka cię wspaniała przygoda!

Dzięki tej przepięknie ilustrowanej opowieści o utraconym świecie powrócisz do epoki dinozaurów. Wędruj przez trias, jurę i kredę, by spotkać zwierzęta, które się ukrywają, polują, walczą i zjadają... często siebie nawzajem!

Ta książka to prawdziwy skarbiec dla każdego młodego miłośnika dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt – zawiera 30 szczegółowo przedstawionych scen oraz mapy zmieniających się kontynentów i wykopalisk.

Ta książka to najbardziej obszerna propozycja jeżeli chodzi o przedstawienie młodym czytelnikom świata dinozaurów. Niewątpliwie jest to książka dla trochę starszych czytelników, bowiem ogrom informacji w niej zawartych stanowi nie lada wyzwanie nie tylko dla dzieci. Chociaż z drugiej strony dużo kolorowych i przystępnych ilustracji potrafi skusić i młodszych.

Jest to niezwykle ciekawa pozycja przedstawiająca tytułowe postacie wraz z podziałem na regiony, w których żyli przed milionami lat. Każda kartka przestawia nam dinozaura w jego naturalnym środowisku. I tak za każdym razem mamy przedstawione mnóstwo ciekawostek o danym bohaterze, krótki opis, małą "fotografię", przedstawianie jego trybu życia, najważniejszych cech oraz informację o jego odkrywcy. 
Poza swoistym standardem autorka przedstawia również ciekawostki z życia dinozaurów, takie jak między innymi wylęganie, zdobywanie pożywienia, zakładanie gniazda, współpraca w stadzie, nauka samoobrony, czy organizowanie zasadzki. Przedstawiony mamy również podział ze względu na miejsce życia, czytelnikom przybliżone zostają zarówno dinozaury żyjące w wodzie, jak i te latające. Fani zwierząt wszelkich będą niezwykle ukontentowani, bo na ciekawych ilustracjach będą mogli zobaczyć chociażby praprzodka pelikana. Ta propozycja niezwykle rozszerza horyzonty pokazując, ze świat prehistorycznych bohaterów jest dużo bardziej rozbudowany niż znamy go z podstawowych opracowań i propozycji książkowych. Gdyby nie kolorowe ilustracje i przystępność informacji można by odnieść wrażenie, że docelowa grupa wiekowa, dla której przeznaczona jest tak książka jest dużo starsza niż się początkowo mogło wydawać ;)


Nie polecam jej jednak osobom, które lubią czytać w łóżku - ogromne ilustracje nadają wagi tej książce, w podróży też odpada z podobnych względów, polecam tylko jeśli ktoś dysponuje sporym stołem! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz