niedziela, 16 grudnia 2018

Grażyna Nowak - Balcer - Miś Koralik

W grudniu niepodzielnie króluje u nas Miś Koralik. Ten mały Miś przedstawia najmłodszym czytelnikom przeżywając różnorakie przygody, na co powinniśmy zwrócić uwagę i, co jest ważne. Każda z małych książeczek pięknie zilustrowanych przez Annę Zboiną przedstawia inną historię. 
W książce o Bulbulu nasz niesforny przyjaciel poszukuje tajemniczego Bulbula, który zawsze pojawia się, kiedy leci woda. Swoje poszukiwania zamyka konkluzję, ze wodę trzeba oszczędzać, bo zużywamy jej naprawdę dużo, a Bulbul pojawi się bez względu na to, ile wody będziemy zużywać. 
W historii z rysą Miś wybiera się na wycieczkę do parku, gdzie zabiera ze sobą hulajnogę. Świat mijany szybko podczas przejażdżki okazuje się być tak ciekawy, że nasz bohater nie patrzy przed siebie i wpada na słupek. Odtąd rysa na ukochanej hulajnodze będzie mu przypominać, że musi uważać.

W historii ze skarpetkami pokazuje najmłodszym, że nawet w trudnej sytuacji można znaleźć wyjście alternatywne. Bezowocne poszukiwania skarpet do pary skłaniają mamę naszego bohatera do zaproponowania mu zabawy, w której wykorzystują pojedyncze skarpetki - zabawa w skarpetkowe pacynki i teatr, w którym grają nasi niecodzienni znajomi okazuje się się strzałem w dziesiątkę. 
W ostatniej książeczkę z serii udajemy się z Misiem na poszukiwania magicznych okularów - różowych, które to w przeciwieństwie do okularów dziadka pozwalają zobaczyć tylko uśmiechnięte twarze :) Też chcielibyśmy takie okulary mieć, prawda?

Na zakończenie każdej z historyjek autorka proponuje nam podsumowujące pytanie - najpierw takie sprawdzające, czy dzieci uważnie słuchały, a później takie, czy zrozumiały przesłanie opowiadania.
Do tego w każdej z części najmłodsi mają możliwość wykazania się plastycznie, autorka powiem stawia przed nim zadania związane z treścią przeczytanej historii. Do ich wykonania potrzeba będzie pomoc dorosłego, ale za to stanowi doskonałe zwieńczenie wspólnej lektury. 
Nowa seria dla najmłodszych czytelników z przesympatycznym bohaterem Misiem Koralikiem!


Miś Koralik to wyjątkowa seria stworzona z myślą o dzieciach do drugiego roku życia. Każdy z tomów opowiada nieskomplikowane, ale przy tym bardzo zabawne historie. Książki są bogato ilustrowane, opowieści są dostosowane do wieku i wiedzy dziecka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz