niedziela, 30 września 2018

Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak - Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków„Mały atlas motyli” to już drugi po „Małym atlasie ptaków” ogrodowy pamiętnik pary znakomitych ilustratorów. Znajdziemy tu przedstawicieli ponad dwudziestu polskich gatunków sportretowanych w niezwykłych technikach plastycznych – od kolażu z tkanin przez fotografie, akwarele i dziecięce 
rysunki aż po modele z liści i patyków. Dzięki tej pięknej i mądrej książce mały czytelnik dowie się, kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec, a nawet zmrocznik przytuliak. To uroczy i inspirujący elementarz dla każdego początkującego motyloznawcy!

Jeżeli znany jest Wam duet autorki z książki o ptakach to będziecie wiedzieć, czego spodziewać się po książce dotyczącej motyli. Jeżeli nie znacie, to zdecydowanie poznać musicie!

Dlaczego?

Przede wszystkim ta książka to bardzo przystępny atlas motyli i ciem dla najmłodszych, który w prosty, ale niezwykle ciekawy sposób przedstawia najmłodszym świat małych stworzonek. Nie ukrywam, że dla nas był zdecydowanie wybawieniem. Po tym jak nieopatrznie kiedyś pokazałam synowi cytrynka, pojawiły się pytania o nazwy kolejnych ;) Najnowsza propozycja Państwa Pawlaków uratowała mój autorytet i wybawiła z nie lada opresji.  
Do tego forma, która jest bliska dzieciom - z jednej strony krótki i zrozumiały tekst, z drugiej przystępne rysunki i ciekawe patchworki, które zachęcają do plastycznej aktywności. Wszystko to daje nam ciekawą propozycję, do której z pewnością niejednokrotnie wrócimy - zwłaszcza wiosną, kiedy znów na żywo będziemy "polować" na ciekawe okazy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz