niedziela, 29 kwietnia 2018

Nastja Holtfreter - Co tu nie pasuje - Kolorowe morze i kolorowy las


Kolorowy las. Co tu nie pasuje?
Autor: Nastja Holtfreter
Ilustrator: Nastja Holtfreter
Ojej, w tym lesie coś nie pasuje... Ktoś udaje dzika, a między wilkami ukrył się pudel. Czy szopy mają kropki na ogonach, a sowy kolorowe dzioby? Pomóż wskazać to, co się nie zgadza, i świetnie się baw, poznając las i jego mieszkańców.

Kolorowe morze. Co tu nie pasuje?
Autor: Nastja Holtfreter
Ilustrator: Nastja Holtfreter
Ojej, w tym morzu coś nie pasuje... Ktoś udaje konika morskiego, a między jeżowcami ukrył się jeż. Czy ośmiornice noszą czapki, a pelikany mają długie nogi? Pomóż wskazać to, co się nie zgadza, i świetnie się baw, poznając morze i jego mieszkańców.

 


Te dwie niewielkie książeczki to idealna propozycja dla poszukiwaczy różnic i bacznych obserwatorów. Na każdej z grubych stron mamy dla maluchów zadanie. 

Zaproponowane ćwiczenia ćwiczą spostrzegawczość i logiczne myślenie. Trzeba bowiem być tropicielem różnic, ale również wiedzieć co to drzewo iglaste, liściaste, czy znać różnice pomiędzy świnką a dzikiem. W opcji morskiej trzeba się zmierzyć z pływaniem pod prąd i różnicą pomiędzy jeżem a jeżowcem. 


Wyjątkowo interesująca propozycja dla maluchów (wiekowo 2+), w stonowanej kolorystyce będzie idealnym przyjacielem podczas leśnych wędrówek i podczas wypadów wakacyjnych nad morze. Bardzo żałuję, że dla starszego syna są one zdecydowanie za łatwe, bo przyciągają oko nie tylko malucha, ale i przedszkolaka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz