poniedziałek, 22 maja 2017

Emily Hawkins, Rachel Williams - Atlas przygód zwierząt

ZAPRASZAMY DO NIEZWYKŁEGO ŚWIATA DZIKICH ZWIERZĄT! OTO BOGATO ILUSTROWANE KOMPENDIUM WIEDZY O PRZYRODZIE, DZIĘKI KTÓREMU POZNASZ NAJODWAŻNIEJSZE ZWIERZĘTA ŚWIATA.

Prześledź MAPY SIEDMIU KONTYNENTÓW i odkryj, co robią zwierzęta, aby przetrwać kolejne pory roku. Zdecyduj, czy chcesz popłynąć z NARWALAMI w niebezpieczną podróż przez lodowce w poszukiwaniu pożywienia, wychowywać dzieci z ORANGUTANAMI na Borneo czy uprawiać wspinaczkę górską z PANDAMI w Chinach. W którąkolwiek podróż wyruszysz, czeka cię niezapomniana przygoda w jednej z czterech stron świata.
Zobacz ponad 30 scen z życia zwierząt. Dla młodych poszukiwaczy przygód każda strona jest okazją, by odkryć setki szczegółów i przyswoić sobie mnóstwo wiadomości.

ilustracje: Lucy LetherlandRozpoczynając sezon odwiedzin wszystkich przybytków na zewnątrz, gdzie można oglądać zwierzęta pojawiła się u nas również ogromna potrzeba tłumaczenia co, kto, jak i dlaczego. Z pomocą rodzicom w tym zakresie przyszła książka "Atlas przygód zwierząt", która idealnie wpasowuje się w nurt tematyczny, który cieszy się u nas ostanio dużą popularnością. I co ważne dla rodzica, ma tyle strony, że nie jesteśmy skazani na lekturę ciągle tych samych... ;)

Bardzo przypadł nam również do gustu układ książki, która to najpierw podzielona jest ba rozdziały dotyczące poszczególnych kontynentów, gdzie zaprezentowana są na mapie kraje wraz z ich najważniejszymi mieszkańcami. Następnie następuje podział na podrozdziały, które dotyczą już konkretnego zwierzęcia. Zwierzę to jest przedstawione na ilustracji - z zbliżeniu oraz w swoim naturalnym środowisku, w którym żyje. Oprócz głównego bohatera autorki przedstawiają na danej stronie również inne zwierzęta, która albo występują w tym samym środowisku albo pomiędzy naszym bohaterem a tym zwierzęciem dochodzi do interakcji. W każdym rozdziale mamy krótki wstęp z najważniejszymi informacjami o danym zwierzęciu oraz mnóstwo ciekawostek w jedno-dwuzdaniowych komentarzach. 

Powiem szczerze, ze dawno nie spotkałam tak uniwersalnej propozycji dla dzieci zainteresowanych życiem zwierząt. Z jednej strony można ją czytać już z maluchami, bo ma dużo obrazków, z drugiej usatysfakcjonuje również starszaka, który może sam z niej korzystać, a ilość informacji zawarta w każdym z rozdziałów usatysfakcjonuje dociekliwego czterolatka oraz sześcioletniego odkrywcę. Co więcej lektura stanowi również ciekawą propozycję również i dla rodzica. Polecamy - zwłaszcza w kontekście zbliżającego się dnia dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz