wtorek, 20 sierpnia 2019

Joanna Tekieli - Pensjonat Leśna Ostoja i Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja


38-letnia Justyna, pracownica korporacji, otrzymuje od wrednej szefowej zadanie, które ma ją zmusić do złożenia wypowiedzenia: ma pojechać do starego dworku położonego w leśnej głuszy i zająć się jego odnowieniem i zaadaptowaniem na pensjonat. Justyna podejmuje wyzwanie. Wyjeżdża do Drzewia żeby zmierzyć się z powierzonym jej projektem. Na miejscu jednak okazuje się, że poza tajemniczym starym dworkiem z duszą, małe miasteczko kryje w sobie niejedną niespodziankę. Justyna poznaje jego mieszkańców i ich sekrety i zaczyna rozumieć, że szczęście można znaleźć w najbardziej zaskakujących miejscach…
Zapraszamy do pięknego pensjonatu położonego wśród wysokich, starych drzew, w którym każdy może znaleźć to, czego szuka. Wystarczy tylko chcieć. 

W niedawno wyremontowanym pensjonacie Leśna Ostoja sezon trwa cały rok. Oddelegowani przez szefa pracownicy Konsultraku, muszą kolejno opiekować się hotelikiem i jego gośćmi. Niektórzy z nich traktują to zadanie z entuzjazmem, inni ze złością, a jeszcze inni wiążą z nim duże nadzieje. Jedno jest pewne: każde z nich wyjedzie z uroczego Drzewia bogatsze o nowe doświadczenia, niezwykłe wspomnienia i… wiedzę o sobie.

Usiądźcie wygodnie w fotelu z filiżanką herbaty i spędźcie parę wspaniałych chwil w Leśnej Ostoi. Rozkoszujcie się jej zielonym sąsiedztwem i chłońcie niepowtarzalne zapachy przytulnego domu, który po remoncie stał się przystanią dla poszukujących ciepła i spokoju osób.To dwie trochę magiczne opowieści niemal z końca świata, gdzie firma w której pracuje Justyna postanawia kupić dworek, który ma być przerobiony na pensjonat. Koniec świata okaże się dla wielu naszych bohaterów nowym początkiem, przede wszystkim dla samej Justyny, która początkowo przerażona powierzonym zadaniem i miejscem, w którym się znalazła dość niespodziewanie odnajduje się w tym dość niespodziewanym zleceniu. Pierwszy tom przygód naszych bohaterów - bo poza główną bohaterką autorka wprowadza ich całe mnóstwo, wraz  z ich ciekawymi historiami życiowymi - to przede wszystkim walka o realizację zadnia, którego efekt zaskoczy nie tylko prezesa oraz odkrywanie tajemnic, skrywanych we dworku. Dość nieoczekiwanie okaże się również, ze tajemnice te będą związane z przeszłością rodziny naszej bohaterki.

Drugi tom to już historie podzielone na miesiące, w których to pieczę nad pensjonatem sprawują coraz to inni pracownicy Konsultraku, jedni przeżywają tutaj urlop, inni pracują ciężko, jeszcze inni ukazując swoje prawdziwe oblicze mają swoje pięć minut. 

Niejako w ich tle, równolegle poznajemy życie Justyny, której przyjdzie się zmierzyć z nękającym ją stalkerem. Oczywiście w tej sytuacji będzie mogła liczyć na pomoc mieszkańców Drzewia.
Ciekawy pomysł, dobre rozwiązanie i niebanalni bohaterowie, których autorka wprowadziła do akcji całe mnóstwo. Do tego ogromna dawka humoru, którego przewodnikiem stanie się żubr uciekinier, ukazujący się tylko nielicznym. Prawdziwe ludzkie problemy, życiowe wybory, szczypta miłości i całe mnóstwo tajemnic. A jako bonus ukazanie życia prowincji z całkiem innej perspektywy. Całość gwarantuje dobrze spędzone popołudnie, a nawet dwa. Przede mną tom trzeci i muszę przyznać, ze cieszę się już na ten powrót do Drzewia i Leśnej Ostoi. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz