niedziela, 3 lutego 2019

„Blisko natury” to książki:

- o życiu dzikich zwierząt,

- wykonane na kartonie w 100% z recyklingu,

- drukowane ekologicznymi farbami.Z tej serii ukazały się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia dwie książeczki autorstwa Britty Teckentrup - "Moja biała myszka"  oraz "Moja mała kaczuszka".

Pierwsza z nich opowiada historię ciekawej świata małej myszki, która wraz ze swoimi przyjaciółmi jeżykiem i ptaszkiem wyrusza w przyrodę na przygodę :) I tak razem bawią się w chowanego, zmęczeni po zabawie korzystają z darów pół i lasów - jedzą jagody i poziomki. Zmęczeni pod koniec dnia wracają do swoich mam i do swoich domków. 

Druga z książeczek opowiada o małej kaczuszce, która zaraz po tym, jak wstaje słonce człapie wraz ze swoim rodzeństwem i mamą nad staw, by tam szaleć w wodzie. Oprócz wesołych zabaw nasza mała bohaterka poznaje również mieszkańców stawu i okolicy - ważkę, żabkę, ryby i kijanki. Zajęta zabawą nagle traci z oczy swoich najbliższych i trochę przestraszona będzie musiała ich poszukać, by wieczorem po tak udanym dniu zasnąć bezpieczna pod skrzydłami mamy.

Te krótkie historyjki idealnie nadają się dla maluchów - pokazują im prosty świat małych zwierzątek i ich przyjaciół, wskazują różne zabawy, pokazują jak ważna jest natura i jej skarby. Co ciekawe także pokazują maluchom rytm dnia, opowiadając o kolejności zdarzeń i ich następstwach. No i w bonusie w obu mamy koniec dnia w ramionach mamy - jakże prawdziwe! 
Niestety poza historią u nas format "eko" zupełnie się nie sprawdził, o ile przesłanie jak najbardziej, to już wykonanie niekoniecznie, bo wszystkie ilustracje okazały się być na tyle mało wyraźne, że na tle innych, dostępnych u nas w domu książek dla maluchów po prostu nie wzbudziły zainteresowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz