wtorek, 29 stycznia 2019

Karolina Wilczyńska - Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem

Ta książka to taka ciepła opowieść, która w te niestety ciągle jeszcze ponure popołudnia i wieczory otula niczym ciepły koc i pozwala całkiem przyjemnie zakończyć dzień. Miłka to młoda dziewczyna, może ciut mało zdecydowana, która skończywszy studia pracuje w rodzinnym pensjonacie. Odwiedziny u umierającej babci, która ukochanej wnuczce powierza skrywany przez lata sekret, jak się okazuje odmienią życie naszej bohaterki. Tajemnica, która jej ciąży i która jednocześnie nie pozwala im traktować rodziców tak samo, jak wcześniej, skłania Miłkę do wyjazdu z rodzinnego Buska do Kielc, by uciekając od problemów znaleźć gdzieś indziej miejsce dla siebie. W pierwszych godzinach pobytu w mieście znanym jej ze studiów trafia do kawiarenki, która świecąc pustkami raczej zniechęca gości do dłuższego w niej przebywania niż nęci oferowanymi przysmakami czy miłą atmosferą. Miła pijąc kawę nie przypuszcza, ze miejsce to odmieni jej życie, a wypita kawa będzie miłym początkiem czegoś nowego.

Niby historia jakich wiele, jednak niosąca za sobą pozytywne przesłanie, która proponuje czytelnikom szereg nietuzinkowych bohaterów, którzy wraz ze swoimi problemami zupełnie nie odbiegają od otaczającej nas rzeczywistości. 
Mamy tutaj młodego chłopaka, który nie dostając fizycznie do wysportowanych rówieśników w Miłce znajduje przyjaciółkę, która pokazuje mu życie poza smartfonem. Mamy również stalkera, który uprzykrza życie naszej bohaterki. Jest też starsza pani, która ze sprzedaży kwiatków ze swojego ogrodu dorabia na życie. Mamy również, a może przede wszystkim tajemniczą wróżkę, która niczym terapeutka wskazuje i podpowiada możliwe rozwiązania życiowych problemów...
Ciepła opowieść o życiu - gorąco polecam!
Przypadkowe odwiedziny całkowicie zmieniły jej życie…

Miłka trafiła do „Kawiarenki za rogiem” zupełnym przypadkiem. W pierwszej chwili poczuła się zniechęcona - mrukliwy barman i niemiła kelnerka nie nastrajali pozytywnie do tego miejsca. Wtedy jednak dziewczyna skosztowała pysznej herbaty jaśminowej w towarzystwie pewnej wróżki, poznała egzotycznego bluesmana Bogdana, a także zaprzyjaźniła się z kotem Włóczęgą. 

No i stało się – Miłka zdecydowała się zostać w Kawiarence na dłużej. Co z tego wyniknie?
Kobieta wciąż musi uporać się z prześladującym ją Rafałem, zmierzyć z rodzinną tajemnicą powierzoną jej przed śmiercią babci, a także przekonać się, jakie miejsce w jej życiu zajmie mały Franek. 

"Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem" to opowieść pełna miłości, ważnych życiowych problemów i rodzinnych tajemnic. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz