wtorek, 29 stycznia 2019

Asia Gwis - W świecie małp

Na świecie żyje wiele różnych gatunków małp. Pigmejki są mniejsze od banana, z kolei silne goryle są prawie wielkości człowieka. Czy wiesz, że makaki dla zabawy lepią śnieżne kule, gibony potrafią chodzić na dwóch nogach, a kapucynki bez trudu rozłupują skorupę orzecha? Jeśli chcesz dowiedzieć się innych ciekawostek o tych niezwykłych zwierzętach, poznać jak mieszkają, co jedzą i jakie są ich zwyczaje, zajrzyj koniecznie do tej książki.


Ta książka to fenomen. Nawet ja, mama, która już wiele książek poświęconych jednemu zagadnieniu ma za sobą jestem pod wrażeniem. Kolorowa książka ze sztywnymi stronami oferuje młodym i starszym czytelnikom całe mnóstwo ciekawostek na temat zwierząt, które rzadko pojawiają się jako bohaterowie na kartach książek. Tym razem występują w roli głównej, a przedstawione przez znaną nam wcześniej autorkę czarują najmłodszych barwnymi ilustracjami, a tych bardziej wymagających przyciągają ciekawostkami o swoim życiu.Autorka opowiada dzieciom o tym gdzie żyją małpy, jak zachowują się w grupie-rodzinie, pokazuje zarówno naturalne środowisko występowania małp - wysokie drzewostany, jak i te niezwykłe miejsca, gdzie małpy możemy spotkać - jak wielkie miasta. Szereg stron poświęconych jest również małpom, które różnią się od innych przedstawicieli swojego gatunku - małpom olbrzymom, małpom śnieżnym czy małpkom nocnym.

Na każdej z dwóch stron poświęconych danemu zagadnieniu mamy kolorowe ilustracje  z naszymi bohaterami oraz umieszczone z boku i w stonowanych kolorystycznie chmurkach najważniejsze informacje i ciekawostki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz