niedziela, 6 września 2020

Marta Maruszczak - Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów

Co to jest kubek smakowy?

Po co owady wysyłają zapachowe esemesy?

Gdzie jest ukryty twój własny GPS?

Czym się zajmuje papuga przeciwlotnicza?

Dlaczego łokieć jest nieczuły?

Które zwierzę używa ogona jako klimatyzacji?

Po co ptakom żelazne kulki w uszach?

Kiedy pies zachowuje się jak kompas?

Dlaczego ryby płynące w ławicy nie zderzają się ze sobą?

Jak ludzie i zwierzęta odbierają sygnały z otoczenia i z głębi ciała?


Odpowiedzi znajdziecie w tej pełnej dowcipnych ilustracji książce. A żeby lepiej wytłumaczyć działanie narządów zmysłów, dodaliśmy kilka prostych eksperymentów, które wyjaśnią, jak one działają.


Jeżeli jakąkolwiek książkę ilustruje Artur Gulewicz, to wiadomo, że to będzie hit. Tak jest i tym razem, ilustracje tym, którzy znają autora będą znane i wiadomo, czego się spodziewać, tutaj dodatkowo mamy niesamowitą bombę, jeżeli chodzi o wiadomości zawarte w tej książce, co sprawia, że całość jest unikatem.


Mamy tutaj całą masę faktów o zmysłach, ich funkcjach, ludzkich zachowaniach, odczuciach i wszystkim tym, co można ze zmysłami połączyć. Nawet dla dorosłego wiele z tych faktów może okazać się ciekawych, a co dopiero dla poszukujących odpowiedzi na tysiące pytań starszych przedszkolaków i uczniów. Oprócz faktów i zagadnień dotyczących człowieka mamy także rozdziały poświęcone zwierzętom i możliwościom, które im dają ich własne zmysły. 

Wszystkie fakty podane są w przystępny i łatwy sposób, tak, żeby nie trzeba było ich tłumaczyć dodatkowo, przekaz jest w sam raz - żeby przekazać, ale nie znudzić ;)Co wyjątkowo cenne to propozycja całej masy prostych doświadczeń, które autorka proponuje na każdej ze stron, a dotyczą zagadnienia przedstawionego na danej stronie zagadnienia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz