czwartek, 11 czerwca 2020

Justyna Bednarek - Dusia i Psinek-Świnek. Wielka miłość

Dziadek i babcia Dusi bardzo się kochają. Dziewczynka jest tego pewna, bo dziadek nosi babcię na rękach (naprawdę!), a babcia piecze dziadkowi serniczki, chociaż zupełnie nie ma do tego talentu. W przedszkolu natomiast pojawia się uroczy Klaudiusz. Chłopiec chodzi w ciemnych okularach, jeździ z tatą terenówką i w dowód miłości daje Duśce lalkę – Różową Dziewczynę. Czy to jednak WIELKA MIŁOŚĆ? Tomek – najlepszy przyjaciel Dusi – ma wątpliwości. Ma je też Psinek-Świnek, który próbuje coś poradzić na miłosną aferę w czajniku…

Tym razem mamy w cyklu przygód Dusi mamy książkę o miłości! I to nie byle jakiej. Po pierwsze mamy tutaj historię dziadków dziewczynki, który pod nieobecność jej rodziców będą się nią opiekować. Dziadkowie opowiadają dziewczynce o swoim uczuciu i jego codziennych przejawach, o babci piekącej b=dziadkowi ukochany sernik, chociaż wcale tego nie potrafi oraz o dziadku, który za każdym razem pomaga babci wygrać grę, mimo, ze tym samym traci on szansę na wygraną.
Mamy tutaj również historię przedszkolnej miłości, bowiem do przedszkola Dusi przychodzi nowy kolega, którego tata rozwozi zabawki i porcję takich własnie nowy kolega przynosi ze sobą do przedszkola... z miejsca stając się ulubieńcem wszystkich przedszkolaków, nawet Dusi zafascynowanej jedną z lalek. Wszystkich przedszkolaków poza przyjacielem Dusi Tomkiem, który zdecydowanie jest o nią zazdrosny!

Ciepła historia, która, jak w przypadku poprzednich części o przygodach sympatycznego duetu, tak i tym razem wprowadza maluchów w trudne, życiowe tematy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz