środa, 8 kwietnia 2020

Alicja Krzanik , Anna Salamon - Literkowa książka

 Ależ to ciekawa propozycja... Nie tylko dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką literek - dla tych bowiem będzie to swoisty elementarz - ale dla tych ciut młodszych też.
To, że wydziergane kolorowe literki pomóc mogą w nauce czytania to oczywiste, ale pomysł jak zaproponowały autorki, żeby ta nauka była skuteczna to już całkiem inna sprawa. Muszę przyznać, ze byłam bardzo ciekawa, jak to dość nietypowe rozwiązanie trafi do naszego przedszkolaka, okazało się, że jest dość skuteczne, popatrzcie sami:


Każda strona to jedna literka oraz zdanie dotyczące stworzonej na szydełku rzeczy, która zaczyna się na tą właśnie literę:Oprócz tego każda strona to napisane takimi typowo szkolnymi literkami jednozdaniowe zadanie dotyczące naszego bohatera - literki bądź przedmiotu, który na tą literkę się rozpoczyna:Aktywizująco i ciekawie - nienachalnie, ale skutecznie, czyli tak jak przedszkolaki i rodzice lubią najbardziej ;)

PO każdej z par literek mamy wydziergany rysunek, do którego dołączone jest zadanie połączone z poznanymi literkami, co dodatków ćwiczy zapamiętywanie i skojarzenia dotyczące poznanych literek. 
Doskonałe połączenie nauki i zabawy i cudownym wykonaniu! Polecam!


Szydełkowa książka, jakiej jeszcze nie było!

O to osa, M to motyl, Ł to łąka… Każda literka coś w sobie kryje. Czy zgadniecie co?

Dzięki pięknym włóczkowym ilustracjom i zabawnym wierszykom nauka literek to świetna zabawa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz