wtorek, 7 stycznia 2020

Nasze najnowsze fascynacje - Puzzle

Jak nietrudno się domyśleć ubiegłoroczny Mikołaj zaopatrzył naszych synów również w puzzle. A, że obaj lubią udało się mu zadowolić obu trafiając w gust i ulubionych bohaterów. 
Pucio. Pierwsze zabawy
 Autor: Marta Galewska-Kustra


Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach edukacyjnych! Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!Pudełko zawiera 20 obrazków, 20 kartoników z podpisami oraz propozycje 6 zabaw z dziećmi rocznymi i starszymi.

Zestaw składa się z dwóch rodzajów kartoników. Na jednych znajdują się obrazki z wyrażeniem dźwiękonaśladowczym, a także obiektem lub zwierzęciem wydającym dany dźwięk oraz wizerunkiem Pucia – ulubionego bohatera maluchów. Na drugich są wyłącznie teksty – te same onomatopeje, które występują na kartonikach z obrazkami.Wyrażenia dźwiękonaśladowcze są wypowiadane już przez roczne dzieci i stanowią bardzo istotny element rozwoju mowy. Zebrane w estetycznym pudełku obrazki dają okazję do rozmaitych zabaw, w zależności od możliwości intelektualnych i potrzeb dziecka: nauki nazywania obiektów, powtarzania i rozpoznawania wyrażeń dźwiękonaśladowczych, wyszukiwania wskazanych przez rodziców obiektów spośród kilku wybranych kartoników i wielu innych gier (opisanych w dołączonej do zestawu instrukcji). Zabawka może także stanowić pomoc w stawianiu pierwszych kroków w nauce czytania.


To, co najbardziej urzeka mnie w Puciu to jego uniwersalność. Najnowsze puzzle  z naszym ulubieńcem również dowodzą uniwersalności. Tym razem mamy Pucia wykonującego różnego rodzaju czynności, do których trzeba dopasować dwusylabowe wyrazy dźwiękonaśladowcze. O ile dla maluch to idealne ćwiczenie, które ma mu pomóc w nauce mówienia, to dla starszaka stanowi to wyzwanie i przyczynek do nauki czytania. Efekt - korzystają obaj, wspólnie. Tak, Pucio to zdecydowanie ulubieniec rodziców.

Dinozaury. Puzzle
Autor: Emilia Dziubak


Ilustracje: Emilia Dziubak

Liczba elementów: 88
Puzzle dla najmłodszych autorstwa Emilii Dziubak, którą mali czytelnicy znają między innymi z książek „Rok w lesie”, „Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” i „Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt”.
Puzzle składają się z 88 elementów, a obrazek po ułożeniu ma wymiary 47 x 33 cm.
Przy tej propozycji wydawnictwa przepadł nasz mały fan dinozaurów, który niestety ciągle jest za mały, żeby samemu sobie układać te przepiękne puzzle, których autorki nikomu nie trzeba polecać, ale za to nasz starszy syn z przyjemnością pomaga młodszemu. 
Detektyw Pierre w labiryncie. Puzzle

Autor: Hiro Kamigaki & IC4DESIGN

Ilustracje: Hiro Kamigaki & IC4DESIGN

Liczba elementów: 200


W tym niezwykłym sklepie można znaleźć wszystkie łakocie, o jakich marzysz! Są tu słoje wypełnione landrynkami, okrągłe lizaki, batony czekoladowe i mnóstwo zabawek. Jeśli chcesz je dokładnie obejrzeć, ułóż obrazek. Dodatkowo możesz zabawić się w detektywa i spróbować odszukać wskazane na pudełku wybrane elementy.

Niezwykła gratka dla wszystkich fanów detektywa Pierre’a, znanego z serii książek „Detektyw Pierre w labiryncie”.

Puzzle składają się z 200 elementów, a obrazek po ułożeniu ma wymiary 47 x 33 cm.


Za to to jest zdecydowanie propozycja dla naszego fana Detektywa Pierre (książki o jego przygodach są u nas chyba najbardziej "sczytanymi" książkami z tego rodzaju zadaniami). Tym razem zadanie jest całkiem inne, nie tylko możemy wyszukiwać rożnych elementów ukrytych, ale musimy przede wszystkim sami ułożyć tło/scenerię do szukania. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz