niedziela, 12 stycznia 2020

Sherri Duskey Rinker - Wieczór gwiazdkowy na placu budowy

Powrót opowieści na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie!

Pamiętacie betoniarkę, koparkę, wywrotkę, dźwig i ich kolegów z książeczki „Snów kolorowych, placu budowy”? Wielkie maszyny znów będą wozić, podnosić, mieszać i przerzucać – tym razem w zimowej scenerii, gdyż właśnie nadchodzi Boże Narodzenie. Nim jednak na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka i zapadnie noc wigilijna, budowlańcy na kółkach muszą przygotować pewną niespodziankę. To będzie prezent pod choinkę, z którego ucieszy się… sami zresztą sprawdźcie kto!

Ta pełna uroku świąteczna kołysanka utuli do snu każdego małego kierownika i kierowniczkę budowy.


To taki hit, że chyba nikomu - no w każdym razie żadnemu rodzicowi chłopca - nie trzeba przedstawiać. Tutaj ulubieni bohaterowie z placu budowy pojawiają się w świątecznej odsłonie. Tym razem zanim zasną muszą uporać się z przydzielonymi im zadaniami w zimowej scenerii, dlatego dwoją się i troją, tak żeby wszystko na placu budowy było dopięte na ostatni guzik przed świętami. Za ich trud i pracę czeka ich nie lada niespodzianka - każde z nich dostanie w prezencie coś, co go ucieszy. Buldożer węglową łopatę, koparka - śliczną łyżkę, betoniarka - nowy bęben, wywrotka komplet nowych opon, dźwig nową - nową kulę, wozy strażackie - nowy dom.

Tak jak poprzednio całość jest rymowana, ciekawa, ale z drugiej strony miarowe czytanie tej książeczki pozwala uciszyć przed snem niejednego fana motoryzacji!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz