niedziela, 13 maja 2018

Dobranocki na pogodę i niepogodę

Przepadliśmy... "Dobranocki na pogodę i niepogodę" królują u nas wieczorami. Powiem szczerze, ze chyba wszyscy trochę tęskniliśmy za standardowymi bajkami w ciut nowocześniejszym wydaniu. I Te sprawdzają się znakomicie. Jest tu bowiem trochę magii, trochę królewny, zwierzaki przeróżne, mnóstwo śmiechu, trochę strachu - bo przecież w każdej bajcie musi się go znaleźć chociaż odrobinę, a do tego mamy tu pewne realne elementy z życia wzięte jak pralka, nagroda od króla w postaci
wizyty w SPA... 
Do tego bajki, jak to bajki niosą ze sobą całkiem życiowe przesłania, które są tak ważne w bajkach, jak chociażby " Noc to czarodziejka, która z wdziękiem przemienia trudny i przykry dzień w piękne marzenia", czy "jedna mama, jeden tata. Wystarczy do szczęścia.".
Każda z bajek różna, w innym klimacie, jednak plejada polskich autorów zadbało to, żeby dzieci się nie nudziły, a każda bajka była ciekawsza od poprzedniej. 
Całość umilają ilustracje Magdaleny Kozieł-Nowak. 


Czy wiecie, kto kiedy zasypia? Czego brakuje Lulkowi do szczęścia? Kogo spotkała koza Fionka na rozgwieżdżonym niebie? Po co komu dwie pary grabek? Co to jest baba sowa? Jak znaleźć czarownicę? Czy da się przytulić kłopot? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w dobranockowych historiach dla małych i dużych. Poza tym przeczytacie w nich także o księżycowym ogórku, magicznej kołysance dla makowego dziecka, zaginionej walizce wuja Leona, cierpiącej na bezsenność Nocy czy Strachobździlu, który wszystkiego się bał.
Wspaniali polscy autorzy na pogodę i niepogodę, do poduszki, na dobranoc…Autorzy: Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Zofia Beszczyńska, Joanna Fabicka, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Barbara Kosmowska, Maria Łastowiecka, Beata Ostrowicka, Zofia Stanecka, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Agnieszka Tyszka
Ilustrator: Magdalena Kozieł-Nowak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz