wtorek, 7 lutego 2017

Agnieszka Antoniewicz - Superchłopaki (rysuj, zgaduj, koloruj)

Być superchłopakiem to trudna rzecz, trzeba bowiem najpierw znaleźć sobie superbohatera. \owszem w sobie supermenów nie powinno być to wyjątkowo trudne, ale może by tak pokusić się o jakiegoś prawdziwego bohatera, takiego, od którego moglibyśmy się czegoś na uczyć? \i poznać z jakąś prawdziwą historię? 
Naprzeciw takim oczekiwaniom, wbrew ogłuszającym feriom barw z tv, książka Agnieszki Antoniewicz proponuje chłopcom (głównie) prawdziwych bohaterów, takich dzielnych mężczyzn, których możemy spotkać we własnym domu, którzy okazać mogą się całkiem realni. Autorka bowiem proponuje młodym i przedstawi aw ich "naturalnym" środowisku brudnego mechanika, szalonego naukowca, hiphopowca, czy nauczyciela biologii. W czym objawia się ich bohaterstwo? To pole do manewru zostawia autorka mam wrażenie rodzicom, którzy wspinając się na wyżyny swoich możliwości twórczych z budowlańców zrobić mają superboahterów. Powodzenia!

Każda strona to możliwość opowiedzenia ciekawej historii, z mnóstwem szczegółów i szczególików, z zadaniem do wykonania. Jak wszystko będzie już uzupełnione i pokolorowane, stronę można po prostu wyrwać i zacząć przygodę z nowym superbohaterem. 
Polecam wszystkim chłopcom i im tatusiom :)


Moja ulubion aplansza to oczywiście supertatusiowie mający na obozie survivalowym arcytrudne zadanie przed soba - musza zmierzyć się z praniem ;)...Jaskiniowcy, wikingowie, rycerze, kowboje, strażacy, marynarze, piłkarze, naukowcy, nauczyciele, kucharze, tatusiowie... Oni wszyscy są naprawdę super! Każdy chłopak (i niejedna dziewczyna) znajdzie tu coś interesującego. A w przyszłości, kto wie, może pójdzie w ślady któregoś z bohaterów tej książki? Tymczasem zapraszamy wszystkich do kolorowania, rysowania i zgadywania. Wspaniała rozrywka dla małych i dużych superchłopaków (oraz superdziewczyn!) uwielbiających twórcze zabawy!

1 komentarz: