wtorek, 27 grudnia 2011

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Cukiernia pod Amorem cz. II Cieślakowie

Przeczytałam tą książke ekspresowo, bo jest po prostu bardzo dobra, śmiem twierdzić, że nawet lepsza niż pierwsza. I już nie mogę się doczekać, kiedy w moje ręce wpadnie ostania część.

"W drugim tomie bestsellerowej sagi Cukiernia Pod Amorem autorka przedstawia dalsze losy rodu Zajezierskich. Wraz z jedną z bohaterek wyrusza za ocean, znakomicie odmalowując życie polskich emigrantów na przełomie XIX i XX wieku. Na scenę wkracza również barwna rodzina Cieślaków. Poznamy półświatek złodziejaszków z warszawskiego Powiśla, a także artystyczne środowisko przedwojennych teatrów i kabaretów.
I tym razem nie zabraknie pięknych, zdecydowanych kobiet, przełomowych wydarzeń z dziejów Polski i świata oraz ekscytujących historii miłosnych."
za merlin.pl

 

I tak znów czasy współczesne przeplataja się z przeszłością, której autorka poświęca większość książki. Realia zycia końca XIX i początku XX wieku są bardzo dokładnie odtworzne przez autorkę, co czyni książkę jeszcze bardziej interesującą. Dawno nie czytałam książki, w której wszytkie szczegóły były tak bardzo dopracowane, a jednoczesnie czytałoby się ją bez problemu, mimo wielu rozbudowanych opisów. Dodatkowo na uwagę zasługuje sposób przedstawienia losów ziem polsich podczas I wojny swiatowej, zupełnie jakby z innej strony niż proponowane nam ostanio przez kino czy telewizje obrazy - od strony zwykłego człowieka i jego problemów życia codziennego.  Do tego przerzucanie akcji pomiędzy wieloma miejscami, kontynentami, postaciami, mimo, że jest ich wiele nie sprawia śledzącemu rozwój wydarzeń czytelnikowi żadnych problemów.  Gorąco polecam, naprawdę warto.

 

Moja ocena 10/10

7 komentarzy:

 1. Niestety nie czytałam jeszcze ani jednej książki z tego cyklu, ale jak widzę, koniecznie muszę nadrobić zaległości :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie, mnie tak wciągnęło, ze właśnie dziś sobie zamówiłam całość w prezencie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chętnie bym przeczytała trylogię.
  Wszystkiego najlepszego w nowym roku:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie żałuję, bo widziałam kiedyś tę serię w antykwariacie w śmiesznie niskiej cenie, ale wtedy jakoś jej nie kojarzyłam... No ale jeszcze kiedyś nadrobię zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za udział w candy :) Życzę powodzenia, losowanie dzisiaj :) A na Nowy rok życzę kolejnych przeczytanych wspaniałych książek i wszystkiego co najlepsze! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję bardzo za udział w moim candy i już teraz życzę szczęścia w losowaniu:)
  Pozdrawiam
  szycieisabell.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za udział w moim candy. Kiedyś miałam ją w ręku w księgarni ale jakoś do mnie nie przemówiła... ale z Twojego opisu wynika, że warto sięgnąć po tę pozycję!!!

  OdpowiedzUsuń