środa, 26 października 2011

Stieg Larsson, Dziewczyna, która igrała z ogniem

Muszę przyznać, że mnie wciągnęlo, niezaprzeczlanie dołączam do fanów Larrsona :) W drugiej cześci Millenium, którą mimo objętości przeczytałam równie szybko jak pierwszą, poznamy całą prawdę o tajemniczej głównej bohaterce Lisabeth Sandler. Podejrzana o morderstwo, którego nie popełniła jest zmuszona sięgnąć do swojej mrocznej przeszłości, by poznać prawdę oraz rozprawić się z Całym Złem, które na zawsze naznaczyło jej życie. Do tego okazuje się, że jednym z niewielu, który nie wierzy w jej winę jest Mikael, od którego wydawałoby się już się odizolowała. Wciągająca, bogata i wielowątkowa fabuła, szczegółowe-ale nie nudne opisy sprawiły, że nie mogłam się oderwać od czytania i zniecierpliwością czekam na kolejny tom.  Fenomenem jest dla mnie również to, że mimo, iż zbrodnie opisane w ksiązkach Larssona dotyczą przestępstw wręcz makabrycznych i wydawałoby się raczej odstręczajacych, to jednak nijak nie zakłóca to ogólnego wrażenia i odbioru jego książek.

Gorąco polecam

9/10

2 komentarze:

  1. To chyba do tej książki ma wyjść niedługo film "Dziewczyna z tatuażem na ramieniu" czy jakoś takk. Podobał mi się zwiastun, a książkę też kiedyś mam przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta część filmu jeszcze przede mną, na razie oglądałam wczoraj ekranizację części 1. i mimo, iz po szwedzku ;) to bardzo mi się podobała, jedna z bardziej udanych z kategorii książka czy film, ale niewątliwie też film jednak cięższy, więc raczej nie będzie to coś łatwego i przyjemnego

    OdpowiedzUsuń