wtorek, 10 kwietnia 2012

Homeland Serial Tv 2011

Ostanio serial ten pojawił się jako propozycja w VOD i po opisie sądząc wydawał się fajny, w klimacie, który bardzo mi odpowiada-jest wróg, spisek, intryga i ambitna agentka, która stara się sprawę wyjaśnić.

"Po ataku na kryjówkę terrorystów w Iraku amerykańskim żołnierzom udaje się odbić jeńca wojennego, który zaginął przed 8 laty. Sierżant Nicholas Brody wraca do kraju jako bohater, jednak nie wszyscy w niego wierzą. Agentka CIA Carrie Anderson nie zważając na innych próbuje udowodnić, że uznany wcześniej za zmarłego żołnierz nie jest już tym samym człowiekiem który wyjechał na misję." Za FILMWEB


Refleksja główna po obejrzeniu połowy pierwszego sezonu-gdyby ktoś zrobił z tego dobry film akcji byłoby cudeńko, a tak kolejne odcinki się dłużą i ciągną, w pojedynczych odcinkach malo jest akcji, a wątki poboczne są mało ciekawe. Duży plus to niewątpliwie Clarie Deans-czyli odtwórczyni głównej roli kobiecej-momentami irytująca, ale też bardzo intrygująca, bo widz ciągle się zastanawia, czy to prawda, czy może wymysł jej schizofrenicznej wyobraźni. Duży niedosty to także główny bohater, wokół którego kręci się akcja, gra go Damian Lewis-jednopłaszczyznowa postać, wyglądająca i zachowująca się podejrzanie, co daje od razu odpowiedź, jak będzie się intryga rozwijała.
Moja ocena to 4/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz